Cautare English version
Tera Software & Consulting
Servicii Solutii intrafstructura IT Solutii emitere bilete Solutii RFID
Solutii

  • Solutii pentru dezvoltarea infrastructurii IT
  • Solutii de stocare, management si securitatea datelor
  • Solutii de virtualizare

  • Imprimante termice seria ITX, ITL, KITL
    Oportunitati de cariera

    Daca experienta dumneavoastra va recomanda pentru un post in cadrul unei companii din domeniul Tehnologiei Informatiei si Comunicatiilor (IT), va rugam sa ne trimiteti CV-ul si o scrisoare de intentie la adresa de e-mail tera@teranet.ro, mentionand postul pentru care aplicati.

    Joburi disponibile

    Account Manager
    Cerinte
    Cerinte de baza:
    - min. 2 ani de experienta in vanzari directe de produse IT (hardware si solutii integrate)
    - studii superioare tehnice de profil (Cibernetica, Automatica, Calculatoare, etc.)
    - cunostiinte bune de limba engleza
    - domiciliul stabil in Bucuresti
    - dorinta de a avea o cariera pe termen lung intr-o companie
    - persoana cu scopuri bine determinate
    - dornic de lucru in echipa
    - Permis de conducere auto categoria B - experienta min. 2 ani

    Responsabilitati:
    - identificarea a noi clienti potentiali
    - mentinerea unei bune relatii cu clientii existenti
    - crearea de relatii puternice cu potentialii clienti
    - promovarea produselor companiei, oferirea de solutii tehnice si negocierea cu clientii (70% din timpul de lucru)
    - stabilirea de intalniri cu clientii
    - identificarea unor licitatii specifice, participarea la ele, pregatirea documentatiei necesare si asigurarea ca dosarul este conform specificatiilor
    - participarea la selectia furnizorilor
    - oferirea de consultanta specifica IT clientilor
    - indeplinirea targetului
    - participarea la intalniri specifice

    Beneficii: masina, telefon, laptop, posibilitati de promovare si instruire

    despre noi | servicii | solutii infrastructura IT | solutii emitere bilete | solutii RFID | parteneri | harta site | contact